Dlaczego Devony?

Dlaczego Devony? Po pierwsze proszę kliknać na poniższy link, przedstawiajacy pierwsze dziecko naszej Elyi: Amora w nowym domku :-)

http://www.youtube.com/watch?v=7rxI8vvwnlw

Zauroczenie rasą Devon Rex dopadło nas kilka lat temu, kiedy u znajomych zobaczylismy śnieżnobiałego kocura z owalną głową, wielkimi uszami, olbrzymimi, zielonymi oczami w kształcie migdałów. Z krótkimi, poskręcanymi wąsami (myśleliśmy na początku, że są poprzypalane!!!), długim ogonem i pofalowanym, aksamitnym futrem. Zakochaliśmy się w nim od razu. Od czasu do czasu West- tak miał na imię owy Kocur- zostawał u nas na parę dni, gdy jego "Pańciusiowie" wyjeżdżali w częste podróże. Zafascynowała nas jego komunikatywność, wesołe usposobienie i ta magiczna więź z człowiekiem. To był pierwszy kot, który potrafił mruczeć jak z reklamy kociej karmy... To był pierwszy kot, który gonił nas po mieszkaniu i bawił się w chowanego. Zaskoczyło nas, że aportuje i merda z radości swym długim smukłym ogonem.

 

Postanowilśmy, że musimy mieć takiego samego Kota.

 

Jednak sytuacja życiowa, w której wówczas się znajdowaliśmy, nie pozwalała nam na to, by móc sprawić sobie rasowego Devona Rexa. Mimo wszystko gdzieś tam w głębi duszy wiedzieliśmy, że w końcu nadejdzie "ten moment".

 

Hodowla "Małe Druidy" powstała w 2012r.

Długo szukaliśmy naszej Kotki pośród róznych hodowli, gdyż celem naszym było znaleźć tę dla nas najpiękniejszą. Znaleźliśmy ją w czasie grudniowych Świąt w 2010 roku. To był magiczny moment, kiedy we dwoje zauroczylismy się Elyą z cudownej hodowli Dziwadła*pl. Okazało się, że nasza Kotka ma wspaniałych, utytuowanych rodziców- Championów: Biankę i Czada - hodowla Dziwadła*PL. I tak zaczęła się nasza  przygoda z naszą najlepszą kocią Przyjaciółką....

  Jednak długo nie musielismy czekać, jak okazało się, że jesteśmy uzależnieni. Tak: UZALEŻNIENI od kotów tej rasy. 

W marcu 2013r zamieszkała z nami śliczna dziewczynka Iditri Dziwadła*PL

Zaś w lipcu 2015r wylądowała u nas Kosmitka Heloiza Loki Miao*PL:-)