Wskazówki

Zanim zdecydujesz się na zakup kota, przeanalizuj poniższe wskazówki:

 

1.Kot nie jest zabawką. To żywe, czujące stworzenie. W chwili odbioru kota stajesz się za niego odpowiedzialny na resztę jego życia.

Dlatego zanim zdecydujesz się na kota, przekalkuluj skrupulatnie swoje możliwości:

*Czy: będziesz mieć z kim zostawić kotka podczas dłuższej nieobecności?

*Czy: jesteś w stanie zapewnić swojemu przyszłemu podopiecznemu stałą kontrolę weterynaryjną, zapewnić szczepienia, odrobaczenia, profilaktyczne kontrole?

*Czy: możesz pozwolić sobie na kupowanie kotu karmy z wyższych półek, karmy, która zapewni Twojemu kotu zbilansowaną, pełnowartościową dietę?

 

2.Upewnij się, czy nie masz alergii na kota. Krążą mity na temat Devonów, że nie uczulają. Owszem, nie jeden alergik może żyć pod jednym dachem z kotem tej rasy, jednak  jak każdy kot, devon posiada w swej ślinie alergeny. Więc zanim podejmiesz decyzję o posiadaniu Devona Rexa, upewnij się, jaka jest Twoja tolerancja na devonie alergeny.

Znam osoby, które są alergikami, a zarazem szczęśliwymi posiadaczami kotka tej rasy. Wystarczy, że zadbasz o regularne kąpiele kota (oczywiście bez przesady!); czesanie kotka, czyli przecieranie go wilgotną ściereczką, nie wpuszczanie kotka do łóżka (z tym może być problem, bo to prawdziwe pieszczoszki), regularne odkurzanie :)

 

3.Zaakceptuj sugerowaną cenę kociątka. Musisz wiedzieć, że posiadanie i utrzymanie hodowli jest bardzo kosztowne. To nie tylko koszty związane z najwyższej jakości karmą, czy rodowodami.

To przede wszystkim cena za:

* Kotkę ze świetnej hodowli

* Pokrycie kotki utytułowanym kocurem; niejednokrotnie znajdującym się na drugim końcu Polski, lub nawet za granicami kraju. Kocurem, do którego należy zawieźć kotkę, by po kilku dniach kocich igraszek znów po nią  przyjechać (koszty krycia kocurem + koszt paliwa...)

*Koszty przynależności w klubie zrzeszającym hodowców, koszty różnych niezbędnych formalności, przydomek hodowlany itp

*Spore koszty, przeznaczone na wyjazdy na wystawy

*Wizyty domowe weterynarza i związane z tym odrobaczania i szczepienia kociąt, jak i wizyty weterynarza przy jakiejkolwiek wątpliwości

 

 

4. Kiedy już zdecydujesz się na zakup kotka, zadzwoń do mnie i go zarezerwuj poprzez wpłatę zadatku. Automatycznie na tejże stronie zmienię jego status na „zarezerwowany”. Wpłata zadatku to zarazem gwarancja, że kotek jest już wyłacznie Twój. W przypadku rezygnacji z rezerwacji  kotka, zadatek nie podlega zwrotowi.

 

Kocię opuszcza rodzinny dom po ukończeniu ok 13-14 tygodnia. To najlepszy moment. Maluch jest już w pełni zsocjalizowany, odważny, nauczony czystości i nieco rozpieszczony :)

 

Posiada książeczkę zdrowia, jest podwójnie zaszczepiony kompleksowymi szczepionkami i oczywiście odrobaczony przynajmniej dwukrotnie. Na 1 dzień przed zmianą domku przechodzi oględziny u Pani weterynarz i dopiero wtedy, po uzyskaniu stosownego zaświadczenia lekarskiego, śmiało może „pójść w świat”do nowego, kochającego domku. Domku, w którym czeka na niego przytulne, nie za duże posłanie, kuweta z odpowiednim żwirkiem, miseczki na: karmę suchą, karmę mokrą oraz wodę. Również ucieszy się na widok drapaka, na którym uwielbia harcować :)

Przed dokonaniem rezerwacji, możesz obejrzeć kocię osobiście, odwiedzając naszą hodowlę.

 

Kotka można odebrać wyłącznie osobiście (nie przez pośredników, kurierów itp...). Na specjalne życzenie istnieje możliwość dowozu kotka w naszym zakresie, w określone miejsce, oczywiście za zwrotem kosztów. Jednak preferujemy osobistą wizytę przyszłego Opiekuna w naszym mieszkaniu.

   

 

Nasza malutka domowa hodowla to nasza pasja, a nie chęć zarobku. Cena kota, to koszt, jaki ponosi hodowca z niewielką nawiązką.

Jeśli chcesz zarezerwować kocię z naszej hodowli, przeanalizuj powyższe wskazówki. Mam nadzieję, że pomogą one w podjęciu przemyślanej i odpowiedzialnej decyzji, jaką jest zakup kotka.

 

zarezerwowany = zaliczkowany

opcja = wstępnie zarezerwowany, ale nadal wolny

wolny = wolny